Скасування мораторію за відсутності ринку обігу деревини просто спростить вивіз лісу-кругляку – Тільки факти

Скасування мораторію за відсутності ринку обігу деревини просто спростить вивіз лісу-кругляку

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляє, що відсутність ринку обігу деревини, при скасуванні мораторію на експорт, просто спростить вивіз лісу-кругляку.

“Ми його виконуємо поступово. Звісно, рішення арбітражу передбачає скасування закону, який впроваджує мораторій, але містить ще декілька важливих елементів. Зокрема, рішення арбітражної панелі встановило, що в Україні взагалі немає політики у сфері лісового господарства як такої. Тому першим етапом у виконанні рішення було ухвалення у першому читанні законопроекту “Про ринок деревини”, – сказала Стефанішина в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“, відповідаючи на запитання про невиконання Україною рішення арбітражу.

Віце-прем’єр зазначила, що рішення про відміну мораторію не може бути просто ухвалено без формування певної системи.

“В екологічному комітеті, Міністерстві екології готуються відповідні законодавчі ініціативи. Спочатку мають бути ухвалені законодавчі та підзаконні акти, що регулюють екологічну складову та захист лісів, а тоді вже можна говорити про відміну мораторію. Таку комунікацію ми ведемо і з європейською стороною”, – додала вона.

Стефанішина заявила, що не в захваті від того, що Україна не можемо зробити будь-яких швидких кроків, оскільки ситуація, що склалася, справді створює певну напругу.

“Але це та ситуація, коли ми можемо виконати рішення міжнародних арбітражних інституцій лише відстоявши внутрішні інтереси, важливі у цій галузі”, – констатувала вона.

На запитання, чи не створить затягування з виконанням рішення арбітражу негативного образу навколо України, Стефанішина відповіла, що Україна офіційно визнала та підтвердила, що забезпечить виконання рішення арбітражної панелі.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *