Байден оголосив про завершення військової місії США в Іраку до кінця 2021 року – Тільки факти

Байден оголосив про завершення військової місії США в Іраку до кінця 2021 року

26 липня президент США Джозеф Байден та прем’єр-міністр Іраку Мустафа аль-Казимі підписали угоду, що офіційно закінчує американську військову місію в Іраку до кінця 2021 року. Вашингтон зосередиться на технічній і навчальній допомозі для Багдада.

Як повідомляє Assotiated Press, Байден заявив, що його адміністрація й надалі співпрацюватиме з Іраком і допомагатиме Багдаду у його боротьбі проти угруповання “ІДІЛ”. У спільній заяві США та Іраку зазначається, що відносини будуть зосереджені на навчанні, консультуванні та обміні розвідданими.

“Наша спільна боротьба проти ІДІЛ є критично важливою для стабільності регіону, і наша антитерористична операція продовжиться, навіть якщо ми перейдемо до нової фази відносин… Ми не збираємося бути в зоні бойових дій вже до кінця цього року (2021 року — ред.)”, — заявив Байден.

Водночас речниця Білого дому Джен Псакі відмовилася повідомити, скільки точно військ ще залишиться в Іраку до кінця року.

“Цифри будуть визначатись тим, що потрібно буде для місії, тому це більше стосується переходу до більш дорадчих та навчальних можливостей, у порівнянні з тим, що ми мали протягом останніх кількох років”, — вказала вона.

Зазначається, що після останнього скорочення контингенту, на сьогодні у країні знаходяться близько 2500 американських військових.

ВІД OBLIVKI


От Giraff


ВІД LUCKYADS

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *