Країни ЄС привітали запропонований Брюсселем проект нової торговельної політики союзу – Тільки факти

Країни ЄС привітали запропонований Брюсселем проект нової торговельної політики союзу

Країни Європейського союзу вітали запропонований Брюсселем проект нової торговельної політики Євросоюзу і розраховують прийняти його до кінця головування Португалії в Раді ЄС, тобто до 30 червня.

“Нова торговельна політика ЄС зіграє головну роль у “зеленій” і цифровій трансформації наших економік, сприятиме сталому розвитку, і тим самим допоможе швидкому і більш послідовному відновленню з упором на малі і середні підприємства”, – сказав міністр закордонних справ Португалії Аугушту Сантуш Сілва.

Він підвів підсумки відеоконференції міністрів, відповідальних за зовнішню торгівлю в країнах ЄС, що відбулася у вівторок.

Міністри провели перший обмін думками щодо запропонованого Європейською комісією (ЄК) 18 лютого середньострокового проекту торговельної політики ЄС, йдеться в комюніке про цю віртуальну зустріч.

Вони наголосили своєчасність проекту в контексті економічного відновлення і уроків, витягнутих з пандемії COVID-19, а також пошуку балансу між відкритістю, стійкістю і напористістю торговельної політики ЄС. Загалом, вони визнали обговорення “хорошою основою для подальшої роботи”.

Концепція “відкритої стратегічної автономії” посідає центральне місце в проекті ЄК. Вона заснована на трьох принципах:

– відновлення економіки ЄС за рахунок підтримки “зелених” і цифрових технологій;

– зміцнення багатосторонності і реформуванні правил світової торгівлі з тим, щоб вони стали більш справедливими і відповідали цілям сталого розвитку;

– більш напористою позицією в захисті інтересів і цінностей ЄС, захисту його економіки від недобросовісної торговельної практики і забезпечення рівних умов гри.

“Досягнення всіх цих цілей потребує більш тісної взаємодії з глобальними партнерами ЄС, починаючи з Сполучених Штатів”, – підтвердили міністри.

ЄК у своєму проекті зазначає, що трансатлантичні відносини знаходяться на вирішальному етапі, Брюссель сподівається на взаємодію з адміністрацією Джо Байдена і “дуже ясно дав зрозуміти”, що готовий відкрити нову сторінку.

У відносинах з іншим економічним гігантом – Китаєм – ЄС хоче заручитися ефективними політичними інструментами для захисту власних прав, збалансувати торговельний обмін із ним.

ЄС має намір активізувати взаємодію з Африкою і своїми сусідами, включно з країнами, охопленими проектом розширення союзу, зміцнити партнерство з основними регіонами, що економічно зростають, особливо в Латинській Америці і на Азіатсько-Тихоокеанському просторі.


От Giraff


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *