Глава МЗС Білорусі вважає, що Київ не бажає дотримуватися Мінських домовленостей – Тільки факти

Глава МЗС Білорусі вважає, що Київ не бажає дотримуватися Мінських домовленостей

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей зробив висновок із заяв глави української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука, що Київ не бажає дотримуватися Мінських домовленостей щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

“Подібна вакханалія навколо цієї заяви (Кравчука про перенесення майданчика переговорів контактної групи з Донбасу з Мінська) говорить про небажання окремих українських політиків дотримуватися тих домовленостей, які були досягнуті в Мінську”, – сказав Макей у суботу в ефірі телеканалу “Білорусь 1”.За словами міністра, білоруській стороні неважливо, де відбуватимуться ці засідання. “Нехай вони навіть в Антарктиді проходять – головне, щоб було досягнуто конкретного результату. А саме – зупинені бойові дії на сході України”, – заявив Макей.

До того ж він назвав сміхотворною пропозицію Кравчука проводити засідання контактної групи в нейтральній країні, наприклад, у Польщі. “Я не знаю, звідки родом пан Кравчук, але ця його фраза-жарт гідна пера покійного одесита Михайла Жванецького. Вже більш “нейтральної” країни, ніж Польща, у всьому світі не знайти”, – іронічно зауважив міністр.

Він нагадав слова президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що Мінськ не нав’язувався на роль посередників. “І ми не нав’язувалися у цей процес, в який втягнулися на прохання і України, і Німеччини, і Росії, і Франції. Ми абсолютно сумлінно виконували ті обов’язки, про які нас попросили: забезпечення роботи Тристоронньої контактної групи (і організаційне, і протокольне , і технічне). Претензій до нас не було. Були подяки і з української сторони, з боку Росії, і з боку ОБСЄ. Є конкретні документи з цього приводу”, – сказав Макей.

“Ми не ганялися за лаврами миротворців. Нас попросили посприяти у врегулюванні кризи на сході України, і ми сумлінно намагалися виконати це прохання. Не хочуть вони працювати далі – будь ласка, нехай шукають інше місце. Йдеться не про це, це все певні хитрощі. Йдеться про те, що всі сторони повинні бути щиро зацікавлені в якнайшвидшому врегулюванні кризи на сході України, а не в спробах обійти, зокрема, і Мінські домовленості”, – додав глава МЗС.

Раніше глава київської делегації на переговорах Тристоронньої контактної групи Кравчук заявив, що після закінчення пандемії коронавірусу переговори з Донбасу можуть бути перенесені з Мінська до Польщі.


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


От Giraff

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *