Українська молода картопля продається вдвічі дорожче, ніж ізраїльська – Тільки факти

Українська молода картопля продається вдвічі дорожче, ніж ізраїльська

Українська молода картопля продається в магазинах і супермаркетах за ціною на 50% дорожче, ніж ізраїльська. Так, 1 кг імпортних овочів коштує 26,9 грн, а українського виробництва – 41,9 кг.

Фотографією з цінниками на картоплю в одному з великих супермаркетів на своїй сторінці в Facebook поділився заступник голови “Асоціації захисту споживачів послуг” Ігор Бразовський. “А справді, не бачите дивні речі? Картоха молода з Ізраїлю, там де пустеля і чорноземом пахне тільки в **** верблюда, по 26 грн. А наша українська з родючої земельки по 40 грн. Так і живемо. Фермерам привіт полум’яний!” – обурився Бразовський.

Найближчим часом ціни на картоплю будуть знижуватися, вважають експерти. “Є таке поняття, як сезонні коливання цін, – розповідає перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран. – Наприклад, зараз буде дешевшати картопля. Тому що ті залишки старої картоплі, які є і у населення, і в аграрних господарств, потрібно продати, поки не з’явився новий урожай. Відповідно, і ціни на картоплю й овочі так званого “борщового набору” падають. Також падають ціни на капусту врожаю минулого року, тому що з’явилася свіжа”.

За словами Непрана, зараз складно прогнозувати, що зачепить подорожчання, адже ми ще не знаємо, яким буде урожай цього року. Але деякі тенденції вже намітилися, зокрема, дорожчі, ніж минулого року, ймовірно, будуть кісточкові фрукти.

“З огляду на холодну весну й холодні ночі в період цвітіння кісточкових, найімовірніше цьогоріч буде невеликий урожай вишні, черешні, абрикосів і слив. Імовірно, ціна буде вищою, порівняно з минулим роком. Але панікувати не варто. Не буде кісточкових у нас – їх привезуть із Молдови. Не буде їх у Молдові – будуть в Італії або на півночі Африки”, – говорить експерт.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *