ВР скасувала ВЕЗ “Крим” – Тільки факти

ВР скасувала ВЕЗ “Крим”

Верховна Рада скасувала вільну економічну зону “Крим”, запроваджену законом у серпні 2014 року.

Ухвалення відповідного законопроекту №5502-д “Про визнання таким, що втратив чинність, закону України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” в цілому підтримали 328 народних депутатів.

“Зважаючи на обставини, які діяли у 2014 році, законом, по суті, запроваджено пільгові умови для продовження ведення господарської діяльності на тимчасово окупованій території.

“Разом з цим закон врегулював реалізацію прав громадян України, які залишилися проживати на тимчасово окупованій території та ввів додаткові обмеження (зокрема, митні), у податковому законодавстві таких громадян було прирівняно до нерезидентів”, – наголошується в пояснювальній записці.

Автори законопроекту зазначають, що такі обмеження призвели до дискримінації громадян України, які залишилися проживати на тимчасово окупованій території чи мають зареєстроване місце проживання на цій території.

Зокрема, статус нерезидентів призвів до обмежень доступу до банківських послуг на підконтрольній Україні території. Про негативні наслідки закону для дотримання прав та свобод людини неодноразово заявляли міжнародні та національні правозахисні організації.

Крім того, законопроект №5502-д пропонує врегулювати порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, закріпити право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, та забезпечити реалізацію права на спадкування для таких осіб.

ВР на позачерговому засіданні в четвер підтримала також законопроект №5501, яким вносяться зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податків і зборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, і законопроект №5503 про внесення змін до Митного кодексу у зв’язку з ухваленням закону про скасування ВЕЗ “Крим”.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *