Жодних поступок Москві: як у НАТО готуються до переговорів з Росією – Тільки факти

Жодних поступок Москві: як у НАТО готуються до переговорів з Росією

Після зустрічі представників Росії та США в Женеві, в середу переговори перемістяться на майданчик НАТО, де вперше за тривалий час збереться Рада НАТО-Росія. Чи варто очікувати конкретних результатів?

У середу представники НАТО і Росії спробують оживити дипломатичний формат “Рада Росія-НАТО”. Російський уряд де-факто відкликав своїх дипломатів зі штаб-квартири НАТО у Брюсселі восени 2021 року. Перед цим генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скасував акредитацію більшості членів російської місії. Таким чином, напруженість на тому етапі між альянсом і Москвою досягла свого апогею.

Терпець НАТО урвався через переміщення військ на російсько-українському кордоні, підтримку Москвою авторитарного режиму в Білорусі, численні порушення прав людини в Росії. Але все це між сторонами напряму не обговорювалося, адже двостороння Рада не збиралася з 2019 року.

Тепер цей дорадчий орган, в якому, згідно зі статутом, 30 членів НАТО і Росія має вперше за довгий час провести зустріч на рівних для консультацій з питань безпеки та військово-політичних питань. У НАТО вважають, що Росія відгукнулася на запрошення після того, як президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін у грудні двічі телефоном обговорювали напруженість навколо України. Захід закидає Росії підготовку вторгнення в Україну з використанням до 100 тисяч військових. Москва це заперечує.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *