МВС хоче дозволити фіксувати порушення ПДР смартфонами – Тільки факти

МВС хоче дозволити фіксувати порушення ПДР смартфонами

В Україні хочуть створити можливість використання кожного мобільного телефону в якості фактору фіксації правопорушення на дорозі.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на форумі «Україна 30. Безпека країни» у четвер, 13 травня. За словами Геращенко, МВС планує реалізувати чотири підходи для зменшення смертності на дорогах: встановлення камер фото-відеофіксації трьох типів, посилення законодавчої бази, поліпшення дорожньої інфраструктури та системи статистики щодо ДТП.

«Зараз розробляється народними депутатами, з якими ми співпрацюємо, з фракції «Слуга народу», це четвертий пункт – використання кожного мобільного телефону в якості фактора фіксації правопорушення на дорозі. Ми вивчили світовий досвід, і зараз в світі використовується ситуація, при якій кожен телефон в машині, встановлений під лобовим склом, може зафіксувати правопорушення, таке як проїзд на червоне світло, порушення правил дорожньої розмітки тощо. Водієві достатньо клікнути по екрану телефону, і 30-секундний запис з порушенням іншого водія, з його номерами, піде до поліції», – пояснив він.

Геращенко додав, що поліція, таким чином, зможе створити протокол і притягнути до відповідальності порушника.

Він зазначив, що в такому випадку «на дорогах України будуть мільйони камер, і кожен буде спостерігати за кожним» для недопущення аварій.

У МВС додали, що якщо це вдасться впровадити, то водії, які будуть повідомляти про порушення інших, будуть отримувати 10% з розміру штрафу.

ВІД OBLIVKI


От Giraff


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *