Ризик смертності у нещеплених людей в 11 разів вищий – Тільки факти

Ризик смертності у нещеплених людей в 11 разів вищий

Восени, коли організм перелаштовується до нових погодних умов, а в повітрі збільшується кількість патогенних мікроорганізмів, стрімко збільшується кількість хворих на ГРВІ.

А тут ще й COVID-19 ніяк не вгамується – мутує та випробовує людський імунітет все новими штамами. Нещодавно у Великій Британії виявили новий більш небезпечний штам COVID-19 AY.4.2, який мутував від варіанту «Дельта». Наразі на нього припадає приблизно 10% нових випадків захворювання в цій країні. Іза словами вчених, він може виявитися на 10% заразнішим за «Дельту».

Ще одна неприємна новина – в Україні за минулу добу зафіксовано 22 415 нових випадків COVID-19. Зрозуміло, що в таких реаліях суттєво збільшилось навантаження на лікарні та реанімаційні відділення. Як відзначають медики, переважна більшість людей з ускладненнями – невакциновані. Наприклад, 94,2% пацієнтів, яких було госпіталізовано з коронавірусною хворобою в Україні з 11 по 17 жовтня 2021 року, не отримали жодної дози антиковідної вакцини, а більш ніж 99% померлих від коронавірусу в Україні за останні 3 місяці були нещеплені.

Невакциновані люди піддаються в 6 разів вищому ризику захворіти на COVID-19 та в 11 разів більшому ризику померти від штаму «Дельта», ніж щеплені двома дозами вакцини. Про це свідчать дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США.

Тож вакцинація – найбільш ефективний захист від госпіталізації та смерті від COVID-19. За весь період вакцинації населення Охтирської громади отримали щеплення І дозою – 9901 особа та 6722 особи завершили вакцинацию, тобто отримали дві дози. Всього медичними працівниками закладу проведено 16623 щеплення від захворювання від COVID–19.

В наступному матеріалі розглянемо детальніше вакцини, які доступні в Україні.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *