Ціна на газ злетіла майже на чверть: громадянам обмежуватимуть споживання – Тільки факти

Ціна на газ злетіла майже на чверть: громадянам обмежуватимуть споживання

Ціна на газ, який Україна закуповує у Європі, за місяць зросла майже на чверть. Причому, за прогнозами аналітиків, вартість газу не падатиме. У зв’язку з цим українська влада буде змушена жорстко обмежити громадянам споживання газу.

У квітні вартість природного газу, який Україна купує d Європі, досягла 1228,3 долара за 1 тисячу кубометрів. Порівняно з березнем вона виросла майже на чверть. При цьому для населення тарифи на газ вже більш ніж у чотири рази нижчі від реальної вартості. У такій ситуації Україні доведеться різко скорочувати споживання газу.

Про це йдеться у повідомленні Директорату з розвитку реального сектору економіки Мінекономіки. Там, зокрема, містяться такі цифри:

  • у березні ціна тисячі кубометрів газу для України становила 29 390,8 гривні або 1004,6 долара;
  • у квітні вартість тієї ж тисячі кубометрів уже підскочила до 35 932,9 гривні, що у перерахунку на долари становитиме 1228,3.
Ціна на газ злетіла майже на чверть: громадянам обмежуватимуть споживання

Таким чином, лише за місяць ціна на газ для України зросла на 22,3% або майже на чверть. І, зважаючи на все, ці цифри вже не падатимуть, а тільки зростатимуть. Причому до нового опалювального сезону РФ взагалі може зупинити подачу газу у незговірливу Європу.У цій ситуації Європі не залишиться більш нічого, як шукати ефективну заміну російському газу. А Україні, як і решті європейських країн – скорочувати обсяг споживання газу.

“Ми точно побачимо якесь зменшення. Наскільки зменшиться споживання, мені передбачити складно. Навіщо зараз спекулювати?” – висловив свої міркування екс-керівник Нафтогазу Андрій Коболєв.

Резервів для скорочення обсягу споживання газу залишилось небагато, але вони є, вважає Коболєв. Зокрема, потрібно буде зробити ревізію всім приміщенням та відключати опалення там, де можна не опалювати. Крім того не виключено, що доведеться переглядати температурний режим в опалюваних приміщеннях і зробити його більш жорстким. У такому разі Україні може вистачити газу власного видобутку.

За довоєнного обсягу споживання Україні вистачало газу вітчизняного видобутку лише на дві третини від потреби.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *