В Україні обвалилися ціни на огірки – Тільки факти

В Україні обвалилися ціни на огірки

Оптові ціни на огірок нинішнього обороту як із стаціонарних, так і з плівкових теплиць почали стрімко знижуватися.

«Незважаючи на той факт, що зміщення сезону нинішнього обороту тепличних огірків в Україні вже підтвердилося, до 5 травня нинішнього року, оптові ціни на короткі огірки в Україні практично порівнялися з торішніми показниками і складають 0,65 $/кг», — йдеться в повідомленні. Зазначається, що рівно рік тому, ціни на огірки в Україні вже опустилися нижче значення 0,5 $/кг станом на кінець квітня 2020 року, а в нинішньому сезоні, на ті ж дати, ціни практично досягли позначки в 2 $/кг. Але утримати ціни на огірки на рівні 1,95 $/кг, продавцям вдалося зовсім на короткий час, так як пропозиція продукції на ринку почала стрімко збільшуватися, в зв’язку зі стабілізацією погодних умов в країні. Так, середньодобова температура в Україні почала стрімко підвищуватися ще тиждень тому, і за останні 7 днів переважно спостерігалася ясна сонячна погода.

«В середині минулого тижня, продавці, продовжуючи підвищувати відпускні ціни на огірки, вели реалізацію наявних партій продукції, в середньому по 1,84 $/кг, а до четверга, як і прогнозували експерти, додавши 5−7% до вище озвученої вартості, ціни не тепличні огірки в Україні досягли свого пікового значення в нинішньому сезоні», — пояснюють фахівці. Додамо, що причинами такого стрімкого зростання цін на тепличні овочі нового обороту стали несприятливі погодні умови на території України протягом всієї першої половини весни поточного року з досить низькими середньодобовими температурами повітря, частими опадами у вигляді дощів і практично повною відсутністю ясних сонячних днів.

«До всього вище перерахованого, у другій половині минулого тижня, в центральних і північних регіонах країни пройшли короткочасні опади у вигляді снігу, а вночі неодноразово фіксувалися заморозки на поверхні ґрунту. Як, результат, в останні числа квітня поточного року, пропозицію огірків на ринку України можна було вважати недостатньою», — зауважують експерти. Крім того, обсяги поставок імпортної продукції також не перекривали потреби покупців, так як в Туреччині, основного постачальника огірків в Україні, в цей період традиційно проводились технічні заходи, пов’язані із сівозміну в теплицях.

«Передбачити подальший розвиток ситуації на ринку тепличних огірків Україні на сьогоднішній день досить проблематично. Станом на кінець квітня поточного року найперспективнішими експортними напрямками, на перший погляд, є наші північні сусіди, а саме Білорусь і Росія», — коментують аналітики. Однак, в ситуації, що склалася, українські виробники навряд чи будуть масово використовувати саме ці канали для експорту огірків, тому, на думку експертів, підтримку цінам на тепличні овочі в Україні, особливо в пік виробництва, зможе надати відкриття нових експортних напрямків для реалізації своєї продукції.

ВІД OBLIVKI


От Giraff


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *