Зеленська відкрила в Литві виставку українського авангардиста Богомазова і анонсувала запуск третього україномовного аудіогіда – Тільки факти

Зеленська відкрила в Литві виставку українського авангардиста Богомазова і анонсувала запуск третього україномовного аудіогіда

У рамках проекту культурної дипломатії в Національному художньому музеї Литви відкрилася виставка видатного українського авангардиста “Олександр Богомазов: творча лабораторія”, повідомила прес-служба президента України.

Як повідомила прес-служба глави держави, експозиція організована під патронатом дружини президента України Олени Зеленської та першої леді Литовської Республіки Діани Наусєдєнє за підтримки Міністерства культури Литовської Республіки та Міністерства культури і інформаційної політики України.

“Виставка відомого українського художника-авангардиста демонструє дружні культурні зв’язки України та Литви, а також знайомить відвідувачів із самоідентичним українським мистецтвом. Це відкриття нового імені для литовської публіки”, – цитує Зеленську сайт президента у вівторок.

В інформації зазначається, що виставку організував Національний художній музей України в партнерстві з “Мистецьким Арсеналом”. Це друга виставка українсько-литовського культурного проекту “Цикл міжнародних виставок “Національні музеї Литви і України”.

В експозиції представлені 36 творів Богомазова і п’ять творів з колекції “Мистецького Арсеналу”.

У межах проекту культурної дипломатії, яким опікується дружина Президента України, також було підписано меморандум щодо запуску третього україномовного аудіогіда на території Литовської Республіки. Вже цього року до ініціативи з поширення української мови в історичних пам’ятках приєднається Національний музей “Палац Великих князів Литовських” у м. Вільнюсі. Сьогодні українською мовою вже говорять екскурсійні автобусні маршрути Вільнюсом і Тракайським замком.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *