Венедіктова назвала бізнесмена, який грав ключову роль в схемах з торгівлі вугіллям з “Л-ДНР” – Тільки факти

Венедіктова назвала бізнесмена, який грав ключову роль в схемах з торгівлі вугіллям з “Л-ДНР”

У схемах з незаконного постачання вугілля з окупованої території, які реалізував нардеп Віктор Медведчук, ключову роль грав бізнесмен з Донбасу Сергій Кузяра.

Саме Сергій Кузяра вів переговори з бойовиками на замовлення голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука щодо постачання вугілля з ОРДЛО.

За словами генерального прокурора України Ірини Венедиктової, Кузяра мав давні зв’язки у вугільній сфері, був особисто знайомий з ватажками “ДНР” і “ЛНР” і керівниками вугільних підприємств на непідконтрольної території.

“Він підшукував вугільні преприятия, організовував “зелений коридор” з Донецька і Луганська на підконтрольну Україні територію їх директорам для підписання документів, відкриття рахунків, реєстрації адрес і т. п. Також він погоджував процес завантаження вугілля, його відправки на інших територіях, контролював оплату бойовикам готівкою за такі послуги”, – сказала Венедиктова на брифінгу в п’ятницю, повідомляють “Новости Донбасса”.

Вона зазначила, що у вересні бізнесменові Кузяре повідомили про підозру в державній зраді і сприяння діяльності терористичної організації. Зараз він перебуває під арештом з альтернативою внесення застави 500 мільйонів гривень.

За даними слідства, в результаті дії незаконної схеми угруповання “Л-ДНР” були профінансовані на суму понад 200 млн грн, в цілому наміри були провести таке фінансування майже на 3 млрд грн.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *