Британський посол розповіла, як Україна може стати енергонезалежною – Тільки факти

Британський посол розповіла, як Україна може стати енергонезалежною

Пані посол Великобританії Мелінда Сіммонс розповіла, як Україна могла б “позбутися” російського газу. Як наголосила дипломатка, Лондону дуже важливо, щоб Київ став незалежним, особливо від Москви. Для цього західні країни мають інвестувати у зелену енергетику.

“Україна має можливість у довгостроковій перспективі навіть стати провайдером, наприклад, зеленого водню. Тому для мене це саме той момент, де питання безпеки можуть стати економічними можливостями”, – розповіла Сіммонс в інтерв’ю “Україні 24”.

Вона додала, що російський газопровід “Північний потік – 2” послаблює Україну, тому у Лондоні стурбовані реалізацією цього проєкту. При цьому пані посол уточнила, що Великобританія навряд чи запроваджуватиме санкції проти магістралі найближчим часом, оскільки обмежувальні заходи “потрібно використовувати обережно з огляду на обставини”.

Газопровід “Північний потік – 2” тягнеться від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини та складається з двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Незважаючи на численні санкції США та протидію з боку інших країн, будівництво ПП2 завершилося 10 вересня цього року.

Для запуску газопроводу ще необхідно завершити сертифікацію компанії Nord Stream 2 AG як незалежного оператора, що суперечить оновленій Газовій директиві ЄС, згідно з якою видобутком та постачанням мають займатися різні компанії.

Німецький регулятор призупинив процедуру сертифікації, порекомендував Nord Stream 2 створити німецьку “дочку”, яка має подати повний комплект документів знову.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *