Covid-19 у 2022 році. Чого чекати Україні? – Тільки факти

Covid-19 у 2022 році. Чого чекати Україні?

Аналітики Українського центру охорони здоров’я (UHC) розробили три сценарії розвитку ситуації з Covid-19 у 2022-го року. «Аналітичний огляд ситуації з Covid-19 в Україні та світі у 2021 році. Прогнози і сценарії розвитку подій на 2022 рік» дає відповідь на питання: як розвиватимуться події, якщо й далі все відбуватиметься, як у 2021 році.

Як Україна завершує другий рік пандеміїУ 2021 році Україна пережила дві коронавірусні хвилі – у лютому-квітні та протягом вересня-середини листопада. За два місяці весняного піку через хворобу померло майже 18,5 тис. людей. Це стільки ж, скільки за весь 2020 рік.

Серед великих країн Європи Україна була третя за загальним показником смертей від коронавірусу, і четверта – за кількістю смертей на 1 млн населення за цей період. Ще понад 17 тис. – це надлишкові смерті у березні-квітні, які також потенційно можуть бути пов’язані з коронавірусом.

Осіння хвиля стала рекордною за усіма основними індикаторами. Її ми зустріли лише з 13% вакцинованого хоча б однією дозою населення та 9% – двома дозами. Це, очевидно, ніяк не вплинуло на ситуацію на національному рівні. Тому основною тактикою уряду було введення обмежень з певним послабленням для вакцинованих. Від середини вересня до кінця листопада через Covid-19 померло майже 32 тис. людей.

Вакцинальна кампанія в Україні почалася із затримкою приблизно у два місяці у порівнянні з більшістю європейських сусідів. Лише влітку кампанія рушила дещо жвавіше. Темпи вакцинації подекуди почали сягати середньоєвропейських значень. З вересня кампанія вийшла на більш-менш стабільний рівень у 300–450 тисяч перших вакцинацій на тиждень. Лише завдяки введенню обмежень «червоної» зони ця цифра впродовж двох тижнів жовтня зросла втричі. Вибухове прискорення фактично забезпечить нам кінцевий результат 2021 року – близько 34% охоплення населення першими дозами та 31% – двома.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *