Індекс якості життя: як змінювалося місце України в рейтингу – Тільки факти

Індекс якості життя: як змінювалося місце України в рейтингу

Міжнародний проєкт Numbeo щорічно складає рейтинг якості життя серед країн. Рівень життя автори оцінюють за такими критеріями: клімат, рівень забруднення довкілля, купівельна спроможність населення, співвідношення цін на житло і доходу, вартість життя, рівень безпеки, якість охорони здоров’я, час у дорозі на роботу. «Слово і діло» відстежило, як змінювалося місце України в цьому рейтингу.

Україна посіла 65 місце в рейтингу якості життя. Нас обігнали Індія, Панама, Ліван, Колумбія, Бразилія, Марокко, Пакистан.

У 2013 році за якістю життя Україна посіла 57 місце серед 67 країн, в 2014-му ми опустилися на 61 позицію (з 68). У 2015-му Україна була на 75 місці з 86.

У 2016 році Україна за рівнем життя посіла 52 місце з 56, в 2017-му – 59 місце з 67, в 2018-му – 57 місце з 60, в 2019-му – 62 місце з 71.

За підсумками минулого року в рейтингу якості життя Україна опинилася на 65 позиції з 80. У «помаранчевій» зоні з нами виявилися Індія, Панама, Ліван, Колумбія, Бразилія, Марокко, Пакистан, Китай, Росія, Таїланд, Гонконг.

Укладачі рейтингу оцінили як дуже низький індекс купівельної спроможності українців та високий індекс забруднення довкілля. Якщо дивитися по містах, то найвищий рівень життя у Львові, далі йдуть Харків, Київ, Одеса та Дніпро.

Перше місце в рейтингу якості життя за 2020 рік посіла Данія. У першу п’ятірку також увійшли Швейцарія, Фінляндія, Австралія та Нідерланди. Аутсайдерами рейтингу є Кенія, Бангладеш і Нігерія.


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


От Giraff

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *