Кулеба назвав умову добросусідських відносин між Україною та Росією – Тільки факти

Кулеба назвав умову добросусідських відносин між Україною та Росією

Україна і Росія могли б мати добрі сусідські відносини, але за умови, що Москва визнає окремість націй. Зокрема українці та росіяни – це окремі нації, які проживають в суверенних державах.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю директору Польського Інституту міжнародних відносин (PISM) Славомиру Дембському.

Я переконаний, що ми могли б мати добросусідські відносини з Росією. Але це вимагає від росіян визнати реальність, що росіяни і українці – це дві окремі, вільні нації, які живуть у своїх власних суверенних державах, самостійно вирішуючи свою долю, в тому числі вибір моделі розвитку і союзів, – зазначив глава МЗС України.

Кулеба наголосив, що Росія не хоче цього визнавати, тому й напала на Україну у 2014 році. Внаслідок цього частина українських територій стали окупованими РФ, а загинули тисячі людей. Такі дії з боку Росії знищили перспективу добросусідських відносин між народами.

Міністр згадав тезу президента РФ Володимира Путіна про те, що українці і росіяни – це “одна нація”. Втім, як вважає дипломат, ці слова не відповідають дійсності і є лише імперською фантасмагорією Кремля. Така позиції Росії – це націоналістична концепція XIX століття.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *