Ляшко пояснив, в чому різниця між бустерною і додатковою дозами від COVID-19 – Тільки факти

Ляшко пояснив, в чому різниця між бустерною і додатковою дозами від COVID-19

Бустерна доза вакцини проти коронавірусу потрібна для посилення її ефективності, а додаткова – для убезпечення хворих, яким дві дози можуть не дати належного захисту.

Про це йдеться у роз’ясненні міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, яке МОЗ надало у розпорядження Укрінформу.

“Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини. Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких дві дози вакцини можуть не дати належного захисту”, – пояснив міністр.Оптимально ввести ревакцинальну дозу в період від 181-го до 270-го дня від отримання останньої дози.

За словами міністра, ревакцинальну дозу запровадили для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу як для груп ризику за професією.

“Згідно з рекомендаціями НТГЕІ, ревакцинація проводиться так: якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте м-РНК вакцинами Moderna або Pfizer”, – зазначив Ляшко.

“Натомість люди з рядом тяжких хвороб, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини, отримають додаткову дозу вакцини через 28 днів” – сказав глава МОЗ.

За його словами, додаткову дозу вакцини можуть отримати люди з різними видами раку крові.

Люди з ВІЛ-інфекцією, люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин.

Люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, люди після хімієтерапії або променевої терапії та люди.

Він пояснив, що для того, аби отримати додаткову дозу, треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря.

Однак, наголосив Ляшко, введення додаткової дози не впливає на термін дії сертифіката чи міжнародного свідоцтва про вакцинацію.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *