Немає побічних ефектів після щеплення проти COVID-19: чи варто хвилюватись – Тільки факти

Немає побічних ефектів після щеплення проти COVID-19: чи варто хвилюватись

Зазвичай, після вакцинації від коронавірусу у багатьох людей спостерігають побічні ефекти. Медики кажуть, що так ваш організм вчиться боротися з недугою і це цілком нормально.

Ці побічні ефекти можуть бути зовсім різними – від підвищеної температури, болі голови, нудоти до втоми. Втім, є й люди, у кого жодної реакції організму немає після щеплень. Інфекціоніст Євгеній Щербина пояснив, чи варто хвилюватися, що “вакцина не працює”.

Зв’язок між ефективністю вакцини і побічними ефектами

За його словами, частіше пацієнти частіше скаржаться на побічні реакції від мРНК- та векторних вакцин, ніж від вакцини CoronaVac. Він наголосив, що у людей імунна відповідь на вакцину може бути різною – сильнішою чи слабшою.

Утім, вираженість імунної відповіді не залежить від вираженості реакції на вакцину – це не взаємопов’язані речі,– пояснив Євгеній Щербина.

Тобто, побічні ефекти після щеплення не скажуть, який у вас імунітет. “Є дуже багато вакцин, які “легко переносяться”, але дають виражений та тривалий захист. Наприклад, вакцини від гепатиту В, поліомієліту, правця, дифтерії та інші”, – додав Щербина.

Річ у тім, що ви не можете оцінити, наскільки добре вакцина діє у вашому організмі, ґрунтуючись лише на зовнішніх проявах. Це ствердив і професор медичної школи Массачусетського університету Роберт Фінберг.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *