Як можна змішувати вакцини. Роз’яснення МОЗ – Тільки факти

Як можна змішувати вакцини. Роз’яснення МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України змінило схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від Covid-19, згідно з якими вакцину Coronavac від Sinovac Biotech тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech). Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZenecа, повідомляє пресслужба МОЗ. Відомство оприлюднило графіку, на якій докладно видно, як можна поєднувати вакцини проти коронавірусу.

Такі рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) від 23 грудня 2021 року були ухвалені наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2976 від 31 грудня 2021 року.

Отже, згідно з ним, можливі наступні схеми використання різних вакцин:

Перша доза інактивованої вакцини (Coronavac/Sinovac) + друга векторної (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna)

Перша доза векторної вакцини (AstraZeneca) + друга мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna)

Перша доза мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna) + друга доза векторної вакцини (AstraZeneca)

Інтервал між введеннями для всіх схем – 28 днів.Такі самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

Також експерти рекомендують жінкам, які отримали першу дозу вакцини Coronavac/Sinovac, а потім завагітніли, використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.


ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД ads2.bid

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *